Wybierając się na różne domowe uroczystości przeważnie kupuje się jakieś kwiaty. Czy to będą urodziny mamy, czy dzień dziadka czy wesele, to w każdym takim przypadku mile jest widziane pojawienie się z wiązanką kwiatów, często bukiecik wręcza się również bez okazji, po prostu dla zrobienia komuś bliskiemu przyjemności.

Kwiaty najczęściej kupowane są w kwiaciarniach, większość z nich jest otwarta przez wszystkie dni w tygodniu, łącznie z sobotami i niedzielami. Jednak często pojawia się konieczność kupienia kwiatów późną wieczorową porą, na przykład jak ktoś się później wybiera na uroczystość.

W takim przypadku idealnym rozwiązaniem może być kwiaciarnia całodobowa 24h, którą w większych miastach można spotkać w kilku miejscach. Najczęściej całodobowe kwiaciarnie zlokalizowane są na dworcach kolejowych, lotniskach czy dużych zawsze otwartych marketach. Z reguły nie ma żadnego problemu ze zrobieniem wiązanki o każdej porze dnia i nocy, pod warunkiem oczywiście że będą akurat dostępne odpowiednie kwiaty.