Większości z nas kwiaty kojarzą się z bukietem wręczanym na różne okazje, jednak doskonale nadają się one do ozdabiania stroju czy fryzury. Szczególnie kwiaty do włosów wracają w ostatnim czasie do łask, po okresie panowania różnego rodzaju spinek czy opasek zaczął się powrót do natury. Bo przecież to właśnie kwiaty przez wieki były jedną z najważniejszych kobiecych ozdób, zastąpionych w minionych latach przez różnego rodzaju ozdoby wytworzone przez człowieka.
kwiaty we włosach

Dekorowanie fryzur za pomocą kwiatów

A możliwości dekorowania fryzury przy pomocy kwiatów są wręcz nieograniczone. Bardzo ładnie prezentują się różnego rodzaju wianki, znane zresztą od setek lat, ale nie mniej efektownie pojedyncze kwiatki czy niewielkie bukieciki upięte w różnych miejscach fryzury.

Dobrze dobrane kwiaty we włosach mogą stać się doskonałym uzupełnieniem stylizacji, podkreślając przy tym urodę osoby je noszącej. Wybierając kwiaty warto sprawdzić kilka możliwości, najlepiej w kwiaciarni, w której będzie się je zamawiać, najlepiej będzie wybrać jakiś trwalszy gatunek, który długo się utrzyma w dobrym stanie.