Jeszcze do niedawna kwiaty można było kupić jedynie w lokalnej kwiaciarni i co najwyżej wręczyć osobiście. Jeśli ktoś mieszkał dalej, to niestety kwiatów nie dało się mu wręczyć, pozostawały jedynie życzenia przesłane kartką czy złożone telefonicznie.

Jednak rozwój internetu sprawił, że w ostatnim czasie takie możliwości się pojawiły, obecnie można bez najmniejszego problemu wysłać kwiaty do dowolnego miejsca w Polsce czy Europie. Kwiaciarnie zaczęły przystępować do rozbudowanych sieci, dzięki czemu przesyłka kwiatowa jest możliwa.

Zamówienie można składać albo za pomocą strony internetowej albo w jednej z należących do sieci kwiaciarni. Po jego złożeniu jest ono przekazywane do kwiaciarni, która będzie położona najbliżej miejsca zamieszkania solenizanta. Tak na miejscu jest robiony bukiet, który następnie przez specjalnego posłańca jest doręczany na miejsce. Dzięki temu unika się długich podróży, których kwiaty bardzo nie lubią, i ma się pewność, że kwiaty zawsze zostaną dostarczone świeże i w doskonałym stanie.