Japońska sztuka składania papieru zwana także origami ma wieloletnią tradycję i jest popularna na całym świecie. Tak naprawdę do zabawy z papierowymi kształtami potrzebne będzie trochę kolorowych i białych kartek, zapał i instrukcje, jak się składa poszczególne przedmioty.

origami łabędzie jak zrobić

instrukcje origami

Z instrukcjami nie powinno być problemów, bo można albo kupić książki, których jest sporo na rynku, a można także skorzystać z ogromnej ilości poradników i filmów dostępnych w internecie. Wiele osób jako jedne z pierwszych wyzwań wybiera kwiaty, w origami jest to bardzo popularny i chętnie wykorzystywany motyw.

Dla początkujących można znaleźć sporo ciekawych kształtów, bardzo popularne są na przykład tulipany, róże i kwiaty lotosu, z którymi poradzą sobie nawet osoby dopiero zaczynające przygodę ze składaniem papieru. Wraz z doświadczeniem i umiejętnościami można się zabierać za coraz trudniejsze wyzwania, a jeśli ktoś będzie się czuł na siłach, to może w pewnym momencie nawet wykonać przepiękny bukiet z kolorowych, papierowych kwiatów.